Sarajevo i Torpedo remizirali u Gruziji, odluka o pobjedniku za sedam dana

Fudbaleri Sarajeva remizirali su u prvoj ovosezonskoj evropskoj utakmici protiv ekipe Torpeda iz gruzijskog Kutaisija rezultatom 2:2.

Meč je odigran u okviru prvog pretkola Konferencijske lige na stadionu “Ramaz Shengelia”, dok je revanš zakazan za sedam dana na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu.

Sarajevo je u prvom poluvremenu u potpunosti dominiralo na terenu. Izabranici trenera Mirze Varešanovića kontolisali su susret i kreirali mnoštvo prilika pred golom domaćeg tima, međutim nedostajala je realizacija koja bi “bordo” tim dovela do vodstva.

Torpedo je tek krajem poluvremena počeo napadati i dolazi do vodstva već nakon prvog kornera na susretu za ovu ekipe, kada se pred golom Sarajeva najbolje snašao Sandokhandze i doveo svoj tim u vodstvo. Vostvom Torpeda od 1:0 ekipe su otišle na odmor.

Drugo poluvrijeme susreta u Gruziji Sarajevo je ponovo započelo izuzetno ofanzivno, u želji da što prije dođe do poravnanja. Takva igra “bordo” tima isplatila se već u 47. minutu kada je Oliveira nakon odličnog dubinskog dodavanja matirao protivničkog golamana.

Slavlje igrača Sarajeva nije ni završeno kada Torpedo nakon greške golaman Rogića dolazi do svog drugog gola na ovom meču, a strijelac je bio Bugridze.

Samo četiri minuta kasnije konačnih 2:2 udarcem glavom postavio je Varešanović nakon dobrog ubačaja Ziljkića.

Do kraja meča oba tima su imala nekoliko odličnih šansi da dođu do trećeg pogotka, međutim mreže su mirovale do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Odluka o plasmanu u drugo pretkolo Konferencijske ekipe između ova dva tima bit će donesena za sedam dana u Sarajevu.