Sjajni odbojkaši Bosne i Hercegovine izborili šesto paraolimpijsko finale

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Paralompijskih igara u Parizu.

U polufinalnom susretu odbojkaši BiH danas su savladali selekciju Njemačke sa 3:0 (25:23, 25:6, 31:29).

Obojkašai BiH odigrali su još jedan sjajan susret na paraolimpijskom turniru. Kao i u mečevima sa  Egiptom i Kazahstanom do pobjede du došli nakon velike borbe, iako su sva tri seta riješili u svoju korist.

U prvom setu Nijemci su poveli sa 18:13, ali je bh. tim serijom 8:0 uspio da napravi potpuni preokret, a zatim da dođe i do četiri set lopte.

U drugom setu nastavljena je poptuna dominacija bh. odbojkaša koji su poveli sa 9:0, a do kraja seta Nijemcima su prepustili samo šest poena.

U dramatičnom trećem setu bh. tim je u finišu imao ubjedljivu prednost od pet poena 20:15, ali su se uporni Nijemci serijom 5:0, uspjeli vratiti, a zatim i poravnati rezultat na 21:21. Uslijedila tri tri sjajna poena Alibašića i jedan Jusufovića, koja su bh. timu osigurala tri meč lopte. Nijemci su ponovo preokrenuli i došli do čak četiri set lopte. Ipak u samoj završnici, nakon što je rezultat čak pet put bio poravnan, iskusni bh. igrači dolaze do prednosti, rezalizuju petu meč loptu za zaslužen nastup u finalu.

Bh. tim su do pobjede predvodili Mirzet Duran sa 17, Safet Alibašić sa 13 i Ermin Jufufović sa 10 poena.

Reprezentacija BiH izborila je svoje šesto paraolimpijsko finale u kojim je dva puta osvojila najsjanije odličje - u Atini (2004.) i Londonu (2012.).

U finalnom meču izbaranici selektora Ifeta Mahmutovića igrat će s pobjenikom duela Iran – Egipat, koji je na programu danas od  14 sati.

Finalni susret igra se u petak od 19.30 sati.