Taekwondo - Ada Avdagić osvojila srebro na olimpijskom bodovnom turniru u Švedskoj

Na olimpijskom bodovnom turniru "G1 Swedish Open 2023" koji je održan 11. i 12. novembra u Uppsali (Švedska), takmičarka taekwondo kluba Sarajevo Ada Avdagić, osvojila je bronzanu medalju u kategoriji seniorki do 53 kg.

U prvom kolu je pobijedila predstavnicu Norveške sa 2:0, u drugom je bila bolja od španjolske takmičarke također sa 2:0, dok je u polufinalu poražena od prve nositeljice na turniru od takmičarke iz Maroka rezultatom 2:0.

Ovim plasmanom osvojeni su novi bodovi za svjetsku i olimpijsku seniorsku rang listu na kojoj je Avdagićeva trenutno na 51. mjestu (svjetska lista) odnosno 79. mjestu (olimpijska lista), saopćeno je iz taekwondo kluba Sarajevo.