Sarajevo nakon penala poraženo od gruzijskog Torpeda

Fudbaleri Sarajeva poraženi su nakon penala od ekipe Torpeda iz gruzijskog Kutaisija u revanš susretu 1. pretkola Konferencijske lige i nisu se uspjeli plasirati se u drugo kolo ovog evropskog takmičenja.

Nakon što je prvi meč u Gruziji okončan remijem (2:2), ekipa Mirze Varešanovića večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" nije uspjela opravdati ulogu favorita. Nakon što je regularni dio meča završen neriješeno 1:1, a produžeci nisu donijeli pobjednika, Torpedo je slavio nakon boljeg izvođenja penala s ukupnih 4:2.

Gosti iz Gruzije bolje su započeli ovaj susret i odmah pokazali da nisu došli u Sarajevo da se brane. U tri navrata Torpedo je u početnim minutama meča zaprijetilo golmanu domaćeg tima Šahinoviću koji je u bio na visini zadatka, pa promjene rezultata nije bilo.

Sarajevo je iz prve velike prilike došlo do vodstva. Već u 13. minutu Ziljkić je nakon dobrog ubačaja Oliveire postigao gol za vostvo domaćeg tima.

Nakon početne tri prilike, gosti nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Sarajevu, ali zadržali su svoj ritam igre i nastavili graditi napade.

Sarajevo je do kraja prvog poluvremena imalo još jednu dobru priliku za gol, međutim udarac glavom Kyeremeha odlazi pored gola.

Drugo poluvrijeme nije donijelo atraktivan nogomet. Do 65. minuta nije bilo većih prilika, a onda je Zeljković spriječio najbolju šansu za Torpedo koju je propustio Pantuslai. Dva minuta kasnije Vrančić pogađa prečku gostiju.

Kako se bližio kraj meča, gosti su pojačavali napade i pritisak na zadnju liniju Sarajeva. Do kraja regularnog dijela susreta promjene rezultata nije bilo i kada je izgledalo da pobjeda Sarajeva neće doći u pitanje, u sudijskoj nadoknadi Giguri postiže glavom gol za izjednačenje i produžetke.

Najbolju šansu u produžecima imao je Kyeremeh u 113. minute susreta, ali njegov udarac nije bio precizan. Promjene rezultata nije bilo pa su ekipe pristupile izvođenju penala.

Gruzijski igrači su sa bijele tačke bili mnogo bolje i prošli u 2. pretkolo Konferencijske lige s ukupnih 4:2.