Poraz košarkaša Bosne i Hercegovine u Litvaniji

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u gostima od selekcije Litvanije rezultatom 77:56, u susretu četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, javlja Anadolu Agency (AA)

Izabranici selektora Vedrana Bosnića nisu najbolje startali utakmicu u dvorani u litvanskom Vilniusu, a nakon prve četvrtine domaćin je vodio sa 20:12.

Puno kvalitetnija igra bh. tima bila je u nastavku, a reprezentativci Bosne i Hercegovine uspijevaju smanjiti razliku i prvo poluvrijeme zatvoriti sa zaostatkom od dva poena, rezultat je bio 34:32.

U nastavku ponovo pad koncentracije u bh. timu. Iako je Bosna i Hercegovina u jednom momentu preuzela vodstvo, domaćin se tokom ostatka susreta bolje snalazio na terenu. Dva minuta prije kraja domaćin Litvanija imala je vodstvo od 20 razlike, a konačan rezultat susreta bio je 77:56.