Medresa "Reis Ibrahim-ef. Maglajlić": Provedena još jedna humanitarna akcija

Medresa "Reis Ibrahim-ef. Maglajlić": Provedena još jedna humanitarna akcija

Medresa "Reis Ibrahim-ef. Maglajlić" u Banja Luci, u saradnji sa Muftijstvom banjalučkim i Medžlisom Islamske zajednice (MIZ) Banja Luka, organizirali su podjelu prehrambenih paketa džematlijama u potrebi.

Učenici Medrese sa odgajateljima, profesorima i džematskim imamima posjetili su džematlije na području  Medžlisa Islamske zajednice Banja Luka, uručili pakete, i na ovakav način iskazali brigu za one koji se nalaze u stanju potrebe.

- Nastojimo da kod naših učenika razvijemo i taj osjećaj brige za drugoga, što je svakako jedna o islamskih vrijednosti koju promoviramo u našoj školi - kazao je Admir ef. Blitović, profesor u Medresi "Reis Ibrahim-ef. Maglajlić".

Dodao je da kao društveno odgovorna institucija stalno osluškuju, iniciraju i sa svojim partnerima vrlo uspješno provode veliki broj ovakvih humanitarnih aktovnosti.

- U današnjem vremenu jako je važno znati da uvijek ima neko ko će brinuti o onima kojima je pomoć potrebna - kazao je prof. Blitović.

(Preporod.info)

Podijeli:

Povezane vijesti