Prijateljska utakmica: Poraz fudbalera BiH od Italije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Italije rezultatom 0:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Empoliju.

Bh. fudbaleri odigrali su veoma dobro prvo poluvrijeme u kojem su preko Jusufa Gazibegović iz slobodnog udarca u 18. minuti i Harisa Hajradinović u 21. zaprijetili Gianluigiju Donarummi.

Ipak, domaćin je došao u vodstvo u 38. minuti kada je pogodio Davide Frattesi, nakon dodavanja Federica Chiese.

U nastavku još dvije sjajne prilike za Italiju, ali ih nije realizovao Gianluca Scamacca čije je udarce u oba navrata odlično zaustavio Kenan Pirić.

Najbolju šansu za izjednačenje BiH je imala u sudijskoj nadoknadi kada je Anel Ahmedhodžić, nakon greške Federica Dimarca, istrčao sam pred italijanskog golmana, ali ga nije uspio savladati. Tačnije Donarumma je odlično intervenisao.